aktualityo společnostipartneřikontaktysponzoringpodporapodpora
 

SELF SERVIS VYTVOŘIL ŠIROKOPÁSMOVOU SÍŤ V ČESKÉ REPUBLICE VYBUDOVANOU POMOCÍ ZAŘÍZENÍ OD RIVERDELTA NETWORKS DODANÝCH GENO TRADING
 
Rozšiřovatelnost je klíčovým faktorem rychlé uvádění nových širokopásmových služeb a schopnosti rychle přidávat nové zákazníky
 
Tewksbury, MA, červenec 17, 2001 – Geno Trading, srov.o., obchodní a konzultační společnost, a RiverDelta Networks, Inc., poskytovatel zařízení pro telekomunikační operátory, a řešení řízení služeb, oznamují doplnění zařízení pro poskytování širokopásmových služeb pro společnost Self Servis, nezávislého kabelového operátora v České republice. Self Servis nyní nabízí širokopásmové služby na základě specifikace Data Over Cable Service Interface Specification (DOCSIS).
 
Self Servis si vybral Geno Trading jako technického integrátora pro poskytování kompletního širokopásmového kabelového řešení na území České republiky. Přestavba kabelové televizní sítě (HFC) Self Servisu přechod na systém DOCSIS byl proveden v dubnu 2001. Zařízení Broadband Services RouterTM 1000 (BSR 1000) od spol. RiverDelta Networks bylo nasazeno v síti umožňující připojení na vysokorychlostní Internet a nové digitální širokopásmové služby.
 
“Širokopásmové služby a IP síť, kterou Geno Trading vybudoval na základě zařízení BSR 1000 od RiverDelta Networks se shoduje se všemi standardy a našimi požadavky ” řekl Jan Dašovský, výkonný ředitel Self Servis. “Nejdůležitější vlastností řešení je jeho rozšiřovatelnost a možnost přidávat nové služby a rozšíříme stávající služby jako je připojení nových uživatelů k Internetu s garancí špičkový a garantovaných parametrů.
 
Partnerství Geno Trading a RiverDelta Networks
 
Geno Trading a RiverDelta Networks vytvořily mezinárodní partnerství, Geno Trading je systémový integrátor pro rodinu produktů spol. RiverDelta Networks Broadband Services Router (BSR) v České a Slovenské republice. Partnerství společnosti Geno Trading umožní poskytovat kompletní řešení kabelovým operátorům, kteří čekají na výstavbu nebo obnovu sítí na základě digitálních IP služeb. Produkty spol. RiverDelta Networks BSR odpovídají specifikacím DOCSIS a EuroDOCSIS.
 
“Spol. RiverDelta Networks si váží spolupráce se spol. Geno Trading pro vytváření inteligentních širopásmových sítí, které umožní poskytovatelům širopásmových služeb poskytovat služby pro své zákazníky” řekla Sarah Hackforth, Managing Director for RiverDelta Europe. “Vítáme příležitost spolupráce se společnostmi Geno Trading a Self Servis k vytvoření další generace sítí, které vyžívají existující kabelové televizní rozvody, aby vytvořila více rozdílná řešení, která zvětší spokojenost zákazníků.”
 
Zařízení BSR 1000 RiverDelta Networks
 
Zařízení BSR 1000 je snadno použitelné, představované pod názvem Cable Modem Termination System (CMTS), které umožní kabelovým televizním operátorům definovat, vytvořit, řídit širopásmové služby. Zařízení RiverDelta Networks BSR 1000 obsahuje SmartFlowTM Quality of Service (QoS) technologii k efektivnímu rozšíření přenosu širokopásmových služeb do nových lokalit.
 
Zařízení BSR 1000 bylo kvalifikováno dle specifikací DOCSIS 1.0 a EuroDOCSIS 1.0 v rekordně krátkém čase a dalo operátorům možnost poskytovat QoS pro své koncové uživatele. Do této doby byla stejná úroveň, jež je nabízena pomocí zařízení BSR1000, byla možná pouze přes drahá a objemná zařízení.
 
Toto zařízení BSR 1000 CMTS je připojeno Fast Ethernetovým připojením do lokální datové sítě. Velikost zařízení BSR 1000 je 1U, které dovoluje provozovatelům širokopásmových služeb co nejjednodušeji vytvořit tuto infrastrukturu i v nejmenších lokalitách.
 
Self Servis
 
Self Servis, s.r.o. je soukromá společnost zaměřující se na výstavbu telekomunikačních sítí zejména optických vláken, sítě kabelové televize, připojení do Internetu a pronájmu optických vláken. Self Servis dodává širopásmové služby přes síť HFC. Společnost Self Servis byla založena v roce 1991 za účelem vytvoření sítě pro kabelové operátory a v roce 2001 začala s dodávkami širokopásmových služeb přes novou čistě IP síť zvanou CzechBone. Self Servis je členem Českých Internetových provozovatelů skupiny NIX a České Asociace Kabelových Komunikací, ČAKK.
 
Geno Trading
 
Geno Trading, s.r.o. je obchodní a konzultační společnost, která se zaměřuje na komplexní dodávky špičkových telekomunikačních technologií pro operátory kabelových televizí přes IP sítě. Společnost byla založena v roce 2000. Společnosti Geno Trading má zkušenosti s dodávkami a podporou komplexních telekomunikačních technologií a produkty v České a Slovenské republice.
 
RiverDelta Networks
 
RiverDelta Networks, založena v Tewksbury, MA, navrhuje vyvíjí a prodává řešení pro poskytovatele širokopásmových služeb postavených na principu zařízení „carrier-class“ pro přenos hlasových, datových a video služeb pro zákazníky a podniky. Společnost RiverDelta Networks obdržela kvalifikaci CableLabs® DOCSIS 1.0 a tComLabs EuroDOCSIS 1.0 v rekordně krátkém čase na zařízení postaveném dle standardů (Euro)DOCSIS 1.1 a specifikace QoS (Quality of Service) s SmartFlow™ se nezávislým zpracováním a řízením front. Společnost RiverDelta Networks dostala do základu $46 million od Pequot Capital Management, Battery Ventures, a Charles River Ventures. Další informace o společnosti můžete najít na www.riverdelta.com.
 
Kontakty
Self Servis
Pálavské nám. 11
628 00 Brno, Czech Republic
sales@selfnet.cz
www.selfnet.cz

Geno Trading
Oty Pavla 154
273 43 Bustehrad, Česká republika
Martina Novotna
Sales Manager
martina.novotna@geno.cz
www.geno.cz


RiverDelta Networks Worldwide
Joann Anderson, RiverDelta Networks
Tel: +1 978 948-8458
joann.anderson@riverbendconsulting.com

RiverDelta Networks Europe
Sarah Hackforth
Managing Director
Tel: + 44 1256 698 471
shackforth@riverdelta.com

RiverDelta Networks Europe
Rémi Inzé
Marketing Communications Director
Tel: + 33 6 86 55 26 75
rinze@riverdelta.com

Pozn: RiverDelta, BroadBand Services Router, a SmartFlow jsou ochranné známky společnosti